بیمه سامان:

شرکت بیمه سامان در تاریخ 1383/11/27 به منظور ارائه خدمات بیمه های بازرگانی در رشته بیمه‌های اموال، مسئولیت و اشخاص با سرمایه 200 میلیارد ریالی منقسم به 200 میلیون سهم با ارزش اسمی یک هزار ریالی در سازمان ثبت شرکتها با شماره ثبت 241059 ثبت شد و در تاریخ 1383/12/11مجوز فعالیت خود را در رشته های زندگی ، غیر زندگی و بیمه های اتکایی از بیمه مرکزی دریافت نمود و به‌ عنوان ششمین عضو گروه مالی سامان فعالیت خود را آغاز کرد.

بانک سامان:

بانک سامان به عنوان سومین بانک خصوصی کشور و اولین عضو گروه مالی سامان، تحت نظارت بانک مرکزی مرداد ماه 1381 با پیشینه اولین موسسه مالی و اعتباری کشور و با سرمایه اولیه 200میلیارد ریال آغاز به کار کرد. از شروع فعالیت با توجه به نیاز مبرم کشور به تحول در زمینه صنعت بانکداری از سیستم بانکداری سنتی به بانکداری مدرن، ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی را سرلوحه فعالیت بانکی خود قرار داده و در حال حاضر با سرمایه 4000میلیارد ریال، در کنار خدمات بانکداری رایج برای اولین بار در کشور در زمینه ارائه سرویسهای بانکداری الکترونیکی چون سامان کارت، اینترنت بانک، موبایل بانک، تلفن بانک و ارائه سیستمهای on – line بانکی گام برداشت.

پرداخت الکترونیک سامان:

شرکت پرداخت الکترونیک سامان با مشارکت بانک سامان و با هدف ارائه خدمات پرداخت الکترونیک، با تمرکز بر دو حوزه خدمات کارت و ایجاد شبکه فراگیر پذیرندگان کارت در سال 1382 تاسیس گردید. این شرکت با در اختیار داشتن امکانات سخت افزاری ونرم افزاری پیشرفته و بهره مندی از نیروهای متخصص و مجرب توانست به عنوان اولین( payment service provider) PSP) رسمی کشور مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در سال 1383 دریافت نماید. ماموریت ما ارائه خدمات پرداخت الکترونیک، با بالاترین کیفیت و ساده ترین کاربری، به صاحبان کسب و کار، شرکت ها، سازمانها ، دارندگان و پذیرندگان کارت در ایران است.

دیگر اعضای گروه مالی سامان عبارتند از:

کارگزاری بانک سامان

اعتبار سنجی ایرانیان

شرکت صرافی سامان

پردازشگران سامان

ارتباطات ماهواره‌ای سامان

آفتاب تجارت سامان

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید