بیمه سامان نوبنیاد

 در Uncategorized

بیمه سامان نوبنیاد برای اهالی این محله یک نعمت بزرگ است، چرا که با وجود این شعبه دیگر شما مجبور نیستید کارهای مربوط به بیمه خودتان را به دلیل دوری راه، ترافیک،کمبود وفت و غیره به تعویق بیاندازید و یا به نمایندگی دیگری که دور از محل زندگیتان است مراجعه نمایید.

خوب است برای انجام هر کاری اطلاعات کامل و جامعی از آن موضوع داشته باشیم، در این مطب ما قصد داریم یک سری اطلاعات را در خصوص بیمه در اختیار شما قرار دهیم.

نخستین رشته بیمه

نخستین رشته بیمه، بیمه آتش سوزی بود که ابتدا وارد ایالات متحده آمریکا شد، لازم به ذکر است بگوییم که امروزه در نمایندگی بیمه سامان نوبنیاد هم این رشته از بیمه انجام می شود. شهرهای کوچک در این کشور خانه هایی از جنس چوب داشتند و تجهیزات اطفای حریق در این شهرها به اندازه کافی وجود نداشت.

نخستین شرکت بیمه در آمریکا، یک انجمن تعاونی بود که در سال 1735 میلادی در شهر چارلستون در ایالت فلوریدای جنوبی تأسیس شد. اما این شرکت شش سال بعد، در سال 1741 به دلیل بروز آتش سوزی بزرگ در چارلستون، ورشکسته شد.

در سال 1752 نیز شرکت بیمه دیگری با نام P.C.I.H.L.F با اقتباس از شرکت های بیمه اروپایی توسط بنجامین فرانکلین تاسیس شد که این شرکت نیز به دلیل فعالیت شرکت های رقیبی که پس از آن در آمریکا شروع به کار کردند، در سال 1770 به فعالیت خود خاتمه داد.

سابقه بیمه در ایران

سابقه فعاليت بيمه در ایران به صورت غير رسمی بيش از يك قرن است. نخستين بار در سال 1289 خورشيدی دو شركت بيمه خارجی به تأسيس نمايندگی در ايران اقدام كردند.

تاسيس شركت سهامي بيمه در 15 آبان 1314 و تصويب قانون بيمه در 7 ارديبهشت 1316 را بايد نقطه آغاز تحولات بازار بيمه كشور دانست. با تصويب اين قانون حدود ۱۰ شركت بيمه خارجی، شعب و نمايندگی هاي خود در ايران را ثبت كردند.

درسال 1329 نخستين شركت بيمه خصوصی ايرانی به نام بيمه شرق تأسيس شد و پس از آن در دهه های بعد، تعداد ديگری از شركت های بيمه خصوصی ايرانی و يا با سرمايه گذاری مشترك ايرانی و خارجی در ايران آغاز به فعاليت كردند.

شرکت بیمه سامان نیز در تاریخ 27/ 11/ 1383 به منظور ارائه خدمات بیمه های بازرگانی در رشته بیمه‌ های اموال، مسئولیت و اشخاص فعالیت خود را آغاز کرد. بیمه سامان نوبنیاد نیز اخیرا فعالیت خود را در این منطقه شروع کرده است.

اصطلاحات بیمه سامان نوبنیاد

بيمه ‌گر: شركت بيمه‌ ای است كه مشخصات آن در ‌بيمه ‌نامه درج شده است و در ازای دريافت ‌حق‌ بيمه، متعهد به جبران خسارت های احتمالی طبق شرايط مندرج در ‌بيمه‌ نامه می باشد. در اینجا بیمه سامان نوبنیاد به عنوان بیمه گر محسوب می شود.

بيمه‌ گذار: شخص حقيقی يا حقوقی است كه مالک موضوع بيمه است يا به يكی از عناوين قانونی، نمايندگی مالک يا ذی نفع را داشته يا مسئوليت حفظ موضوع بيمه را از طرف مالک دارد و قرارداد بيمه را با ‌بيمه‌ گر منعقد ‌می كند و متعهد پرداخت ‌حق ‌بيمه آن ‌می باشد.

بیمه شده: شخصی است که حیات یا سلامت او موضوع بیمه قرار می ‌گیرد.

ذی نفع بیمه: شخصی است كه بنا به درخواست ‌بيمه‌ گذار نام وی در ‌بيمه ‌نامه درج گرديده است و تمام يا بخشی از خسارت به وی پرداخت مي ‌شود.

پرداختی ‌حق ‌بيمه: مبلغی است كه در ‌بيمه ‌نامه مشخص شده و ‌بيمه‌ گذار موظف است آن را هنگام صدور ‌بيمه‌ نامه يا به ترتيبی كه در ‌بيمه ‌نامه مشخص می شود به ‌بيمه ‌گر پرداخت نمايد.

موضوع بيمه: ممكن است اموال شخص بیمه گذار باشد، که شامل خود اموال یا سود و منفعت حاصل از آنها است، و یا هر حق مالی يا هر نوع مسئوليت حقوقی، و یا بيمه عمر يا نقص يا شکستن عضوى از اعضاء بدن انسان. همچنين ممكن است بيمه برای حادثه يا خطری باشد كه از وقوع آن بيمه گذار متضرر می گردد.

فرانشيز: بخشی از هر خسارت است كه به عهده ‌بيمه‌ گذار است و ميزان آن در ‌بيمه‌ نامه مشخص ‌مي‌گردد.

مدت اعتبار ‌بيمه ‌نامه: شروع و پايان مدت اعتبار ‌بيمه‌ نامه به ترتيبی خواهد بود كه در ‌بيمه‌ نامه معين ‌می گردد.

نمایندگی بیمه سامان نوبنیاد

از خیابان ‌های مهم ‌‌این منطقه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بلوار شهید معصومی
  • بزرگراه صدر
  • صیاد شیرازی
  • شهید بابایی
  • خیابان هروی
  • گلستان
  • پاسداران
  • اتوبان صدر
  • زین الدین

کادر کارشناسی بیمه سامان نوبنیاد با برخورداری از تحصیلات دانشگاهی و آشنایی کامل با صنعت بیمه، زیر نظر مدیران با تجربه، سعی در حفظ منافع بیمه شدگان خود داشته و می کوشند با ارایه مشاوره در زمینه مدیریت ریسک، از بروز خسارات احتمالی برای بیمه گذاران پیشگیری نمایند.

بیمه سامان شعبه نوبنیاد با اعتقاد به لزوم تعامل و همدلی با گروه های ذینفع همواره درصدد است، با اتکا به سرمایه های مالی و انسانی مناسب، خدمتی متمایز را برای بیمه گذاران خود به ارمغان آورد.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید